Friday 29 April 2022

In februari van dit jaar is de Nationale Gezondheidsraad met een beweegadvies gekomen voor kinderen van 0-4 jaar. De KNGU heeft als expert geparticipeerd bij de totstandkoming van dit advies. De belangrijkste adviezen een rijtje: 

  • Voor 0 jarigen adviseert de Gezondheidsraad minimaal een half uur buikligging per dag; 
  • Voor 0-2 jarigen wordt beeldschermtijd ontraden en maximaal 60 minuten 'vast' in een (wip)stoel; 
  • Voor 0-3 jarigen wordt geadviseerd minimaal 180 minuten lichamelijk actief te zijn per dag; 
  • Voor 4 jarigen is het advies het meest concreet: elke dag, verspreid over de dag, ten minste 180 minuten per dag lichamelijk actief in verschillende type activiteiten, waarvan minstens 60 minuten matig tot zwaar intensief. Daarnaast is het advies drie keer per week spier- en botversterkende activiteiten te doen, langdurig stilzitten te voorkomen en beeldschermtijd te beperken tot 1 uur per dag. 

Wil je dat je kind verantwoord leert bewegen, klimmen, rollen en klauteren? Kijk dan eens bij een ouder & kind- of een nijntje peuter/kleuter les! Een gratis proefles aanvragen kan hier