Thursday 22 December 2022

Voor de recreanten is vrijdag 23-12 alweer de laatste lesdag van 2022. Gedurende de kerstvakantie zijn de zalen dicht en de trainers zijn welverdiend vrij :-)  We zien jullie graag weer vanaf maandag 9 januari. 

De selectie- en wedstrijdsport traint (deels) door want de meesten hebben wedstrijden in januari. 

We wensen jullie allemaal hele gezellige en feestelijke dagen met familie en vrienden en een sportief, gezond en liefdevol 2023.

Trainers, bestuur, verenigingsmanagement, ledenadministratie SV Pax

=========ENGLISH=================

For our recreational gymnasts Friday December 23 is the last trainingday in 2022. During Christmas Holiday the gymhalls are closed and the trainers have their well deserved time off. We'd like to see you all again as of Monday January 9! 

Selectie-/wedstrijdgroepen will continue their training (partly) because most of you have competitions in January. 

We want to wish everyone a lovely time with family and/or friends and a sporty, healthy and loving 2023! 

trainers, board, management SV Pax