SV Pax presteerde top tijdens Fantastic Gymnastics Ahoy en NK wedstrijden

In het weekend van 10 juni werd er volop gestreden voor de prijzen: de Fantastic Gymnastics in Ahoy en Nederlandse Kampioenschappen. SV Pax haalde diverse medailles en titels. Hieronder een overzicht.

 

Turnen Dames


Groep N2/N3 van Kim en Dianne

Er hebben 5 meisjes zich geplaatst voor het NK en 3 toestelfinales. Helaas geen medailles voor deze groep dit jaar. In de meerkamp wist Robine op een 12e en Irène op een 14e plaats te eindigen. De beste meerkampprestatie tot nu toe uit onze groep.

NK 1e Div Turnen Dames Senioren

Tijdens het NK Senioren 1e div in Duiven op 10 juni jl. streden de Pax dames om de felbegeerde titel Bondskampioense 1e div. Senior. Op voorhand waren de Pax dames de favorieten voor het podium. Dit maakten zij meer dan waar. Alle podium plaatsen werden bezet door SV Pax.

Denise Tan werd de bondskampioene. Na een spannende strijd die met name op balk beslist werd bleef zij de kampioene van vorig jaar Anne Klein net voor. Op de derde plaats eveneens een Pax turnster Chantal Peper. Pax Turnster Sterre Basjes eindigde op een 25e plaats.

Meerkamp uitslag:

1e Denise Tan 54,75
2e Anne Klein 54,25
3e Chantal Peper 52,125
25e Sterre Basjes 46,700

Op 11 juni streden dezelfde dames in de toestelfinales om de titel bonds kampioene per toestel. De uitslag was:

Sprong:

1e Anne Klein 13,875
3e Denise Tan 13,400

Brug:

1e Denise Tan 13.400
2e Anne Klein 13.200
5e Chantal Peper 12.700
8e Lot Ruiter 9.00

Balk:

1e Anne Klein 12.65

Vloer:

1e Anne Klein 14.150
2e Denise Tan 13.850
6e Chantal Peper 13.050

Een mooi totaal van 10 medailles.

Bij de junioren 1e divisie hadden de Pax turnsters geen zich op het podium. Ilse van der Geest eindigde na een moeilijk seizoen met blessures op een knappe 9e plaats in de Meerkamp. Larissa Noll eindigde als 21e.

Tijdens de toestel finales eindigde Ilse van der Geest op een 5e plaats op Balk en op een 8e plaats op Brug.

Op 17 en 18 juni vonden in de Ahoy Rotterdam de Nederlandse kampioenschappen en tevens kwalificaties voor de universiade plaats. SV Pax turnster Eythora Thorsdottir was afwezig. Na een knappe zilveren medaille op Balk en een Bronzen medaille op vloer op het EK in Cluj, Roemenië in april dit jaar, liet zij verstek gaan in Ahoy omdat dit toernooi niet in de voorbereidingen paste voor het WK in Canada in september.

Verassend werd SV Pax turnster Chiara Frisina Fauste 3e in de meerkamp met een score van 49,167.

De ranking van de overige turnsters van SV Pax is als volgt:

4e Sherine El Zeiny 49,133
5e Anne Klein 48,934
6e Denise Tan 48,367
8e Dyo Supriana 46,700

Helaas viel Kirsten Polderman uit tijdens de podium training vanwege een lichte voetblessure. Omdat ook Kirsten in voorbereiding is op het WK in Canada was het beter om geen verdere risico’s te nemen en is zij teruggetrokken van deelname aan het NK.

Tijdens de toestel finales een dag later was SV Pax behoorlijk goed vertegenwoordigd op het podium. Op sprong eindigde Anne Klein op 2e plaats en Chiara Frisina Fauste op een 3e plaats. Op brug eindigde Sherine El Zeiny op een 2e plaats en Dyo Supriana op een 3e plaats. Op balk en vloer was er zilver voor Denise Tan.

Bij de Pupillen turnde Frederique van Heek zich naar een 11e plaats in de meerkamp. Tijdens de toestel finale sprong eindigde zij op een 2e plaats.

Een totaal van 8 medailles tijdens het NK in Ahoy.

 

Ritmische Gymnastiek

 

Lisette is persoonlijk erg trots op de gymnasten en haar collega’s, die afgelopen jaar wel heel veel te doen hadden met het opvangen van haar werkzaamheden na het uitvallen door ziekte. Speciaal was het wel voor Julia Tan, die voor het eerst bij de senioren A meedeed en gelijk de finale behaalde.

Ook Andra Harmsen, die begonnen is in de C lijn en na heel hard werken nu kampioen is geworden in de B lijn.

Dit zijn de resultaten van de A en B lijn en de onderdeel finales van de A lijn:

Benjamins A Lisa Donkervliet 7e

Pre-junioren A algemeen klassement Valeria Baars 1e, Lyvana Garrelts 3e, Marit van der Stam 4e en Laila van Es 5e

Onderdeelfinales pre-junioren

ZM valeria 1e, Laila 3e
Hoepel, Lyvana 1e, Valeria 5e
Bal Valeria 1e, Laila 6e
Lint Laila 1e, valeria 2e

Groep pre junioren Pax 1 werd eerste en Pax 2 werd tweede

Junioren A algemeen klassement Michelle Cuvelier 8e

Onderdeel finales junioren

Hoepel Michelle 3e

Senioren A algemeen klassement Verena Janga 2e, Yasmin van Es 3e , Yun Li 8e en Julia Tan 10e

Onderdeelfinales senioren

Hoepel Verena 1e, Julia 7e
Bal Verena 3e, Yasmin 6e
Knots Verena 1e, Yasmin 4e
Lint Yasmin 1e, Verena 3e
Benjamins B Yun Li Zwetsloot 7e
Senioren B Andra Harmsen 1e

In totaal dus 19 medailles!

 

Turnen Heren

 

Senioren en junioren

De junioren en senioren hebben een maximale prestatie geleverd op het NK. Jaro van Wijngaarden bondskampioen junior 1 AA, Emilio Martine Perez 3e in junior 1 AA.

Bij de toestelkampioenschappen was er goud bij de junioren op vloer en zilver op sprong en ringen en brons op brug voor Jaro van Wijngaarden, in dezelfde categorie pakte Emilio Martina Perez brons op voltige. Casimir Schmidt heeft in voorbereiding op het WK maar 2 toestellen geturnd, vloer en sprong, en haalde daarbij 2x goud bij de senioren.

Diego Eckhard heeft ook 2 toestellen gedaan bij de senioren en behaalde zilver op sprong. Loran de Munck heeft 3 toestellen gedaan, voltige, ringen en brug en haalde daar respectievelijk zilver, goud en goud.

 

Topsport Middenbouw en Topsport Bovenbouw Junioren

Deelnemers Topsport MB

Pupil 6 talentendivisie

Amine Abaidi
Pascal Bakkum
Leon Atherton (kwam uit voor St Mauritius Volendam)
Xavi Lubbe (kwam uit voor Turning Spirit Almere)

 

Instap 8 talentendivisie

Cas Keser
Reduan Bottse
Sami Soleban (kwam uit voor Saturna Alkmaar)
Ferre Wolsak
Steijn Laschewski
Jonah Stolk

Toestelfinales Goud: 7x
Toestelfinales ZIlver: 4x
Toestelfinales Brons: 8x
Meerkampfinales Goud: 2x
Meerkampfinales Brons: 1x

Amine Abaidi kampioen pupil 6 talentendivisie.
Reduan Bottse kampioen instap 8 talentendivisie.
Ferre Wolsak brons instap 8 talentendivisie als 1e jaars instap.

Deelnemers Topsport BB Junioren

Junior I 2 eredivisie

Mitchel Beijerbacht
Boaz Spanjaard
Tim Zinnemers

Jeugd 2 eredivisie

Charif Ahmed
Steffano van Brummen
Bram Wijnand

Toestelfinales Goud: 4x
Toestelfinales ZIlver: 2x
Toestelfinales Brons: 4x
Meerkampfinales Goud: 1x
Meerkampfinales Zilver: 1x
Meerkampfinales Brons: 1x

Steffano van Brummen kampioen jeugd 2 eredivisie.
Bram Wijnand zilver jeugd 2 eredivisie.
Charif Ahmed brons jeugd 2 eredivisie.
Jeugd 2 eredivisie – Pax podium.

Volg ons via
Social Media

01020305

Vrienden van
SV Pax

Vriendenloterij

Onze vereniging heeft zich aangemeld bij de Vriendenloterij als club. Van ieder verkocht lot gaat er 50% naar de club. Als u al meespeelt, dan kunt u uw lot koppelen aan onze club waarmee u ons direct steunt. Kost u niets extra's en toch dingt u mee met mooie prijzen. Klik hier en speel mee voor SV Pax.

0 reacties

Overige nieuwsberichten

Zaterdag 24 Maart: Diploma Turnen en de Clubkampioenschappen!

Op zaterdag 24 Maart 2018 aanstaande is het zo ver: Diploma Turnen en onderlinge wedstrijd van turnen, dansen en springen!

Op deze dag vinden in de Sporthal van het Sportcomplex Koning Willem Alexander, Bennebroekerweg 800, Hoofddorp het Diploma Turnen en de Clubkampioenschappen plaats. Kom en moedig alle sporters aan!

Lees meer

Instuif zondag 18 maart 2018

De allerkleinsten van 1,5 t/m 4 jaar kunnen samen met één volwassene komen gymmen van 9.00 – 10.00 uur in een echte turnhal.

Lees meer